• 30 maja 2024

Firmy działające od wielu lat lub wielu pokoleń mogą najczęściej wskazać na to samo źródło swojego sukcesu - dobre procedury operacyjne i procesy biznesowe. Sukces nie jest przypadkowy i nigdy się nie zdarzy, jeśli nie będziesz konsekwentnie świadczył wysokiej jakości usług dla swoich klientów. To powiedziawszy, dlaczego miałbyś w ogóle myśleć o zmianie czegokolwiek, jeśli Twoja firma radzi sobie tak dobrze, jak nigdy dotąd?

Poza wyjątkową obsługą klienta, nie ma wielu rzeczy w świecie biznesu, które nadal funkcjonują na poziomie status quo sprzed pięćdziesięciu czy stu lat. Jako właściciel firmy, wiesz, że musiałeś dokonać pewnych zmian, aby pozostać istotnym, niezależnie od tego, czy jest to liczba lub rodzaj produktów lub usług, które oferujesz, sposób, w jaki się reklamujesz, czy też sposób, w jaki pozostajesz połączony ze swoją bazą klientów. Na przykład, jeśli nalegał na tylko reklamy swojej firmy w radiu, nie będzie dotrzeć do prawie takiej samej liczby potencjalnych klientów, jak można przy użyciu platform mediów społecznościowych i posiadanie profesjonalnej, przyjaznej dla użytkownika strony internetowej.

Podobnie, im większy jest Twój biznes, tym więcej pracy możesz wykonać, aby wszystko działało sprawnie. Jest więcej zamówień do zrealizowania, więcej faktur do wysłania i więcej dokumentów do przechowania. W erze informacji obecni i potencjalni klienci chcą mieć natychmiastowy dostęp do wszystkich istotnych danych dotyczących świadczonych przez Ciebie usług lub oferowanych produktów. Twoi pracownicy muszą sprawdzić informacje o szkoleniach lub uzyskać kopię ważnego formularza w podróży. Wiele osób ma tendencję do trzymania się praktyk biznesowych i procesów, które doprowadziły ich do tego poziomu sukcesu. Działało to tak długo, więc po co cokolwiek zmieniać, prawda? Cóż, oto pięć sposobów, że aktualizacja procesów może być dobre dla biznesu i uczynić coś wielkiego trochę większy.

1. Dostosuj swoje systemy za pomocą SharePoint

Jak stare jest Twoje oprogramowanie do zarządzania projektami? Jeśli nie uaktualniłeś go od nowego tysiąclecia, brakuje Ci niesamowitej technologii, która może pomóc usprawnić procesy biznesowe. Wiele z najnowszych platform Microsoft może być dostosowanych do Twojej firmy w Twojej branży i zdecydowanie warto się im przyjrzeć. Nie musisz robić nic z tego sam. Jednak profesjonalne zapytanie konsultingowe SharePoint może pokazać, jak duży wpływ aktualizacja oprogramowania do zarządzania będzie mieć na zdrowie firmy.

2. Skup się na współpracy

Przed wprowadzeniem jakiegokolwiek nowego oprogramowania lub systemów zarządzania do swoich pracowników, chcesz zaoferować szkolenia. Nawet dla najbardziej zaawansowanych technicznie osób w zespole, ważne jest, aby otrzymać odpowiednie wsparcie podczas nauki nowej platformy cyfrowej. Szkolenie gwarantuje, że wszyscy otrzymają te same informacje o tym, jak korzystać z systemu i do czego on służy, ale szkolenie sprawia, że przyjmowanie nowych systemów przebiega płynniej.

Po szkoleniu możesz współpracować cyfrowo z wszystkimi swoimi pracownikami. Możesz dzielić się zadaniami, otrzymywać aktualizacje projektów i upewniać się, że wszyscy są na bieżąco z najnowszymi zmianami na dużym koncie. Dokumentacja, formularze i ankiety są łatwo dostępne, a ważne dokumenty nie są gubione, ponieważ możesz je bezpiecznie przechowywać za pomocą SharePoint.

3. Aktualizuj swoją stronę internetową

Kiedy ostatni raz Ty lub ktoś z Twoich pracowników aktualizował Twoją stronę internetową? Jeśli nie stało się to w ciągu ostatnich kilku lat, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby uzyskać trochę uwagi. Dla tych, którzy drżą na myśl o projektowaniu stron internetowych, zachować rzeczy proste i zlecić tę pracę. Pozwól profesjonalistom zbudować nową, zgodną z marką witrynę dla Twojej firmy za pośrednictwem SharePointa. Będą one prawdopodobnie zacząć od poznania Ciebie i Twojej firmy tak, że witryna jest zoptymalizowana, aby włączyć hitów stron do klientów.

4. Usprawnij wszystkie procesy

Automatyzacja procesów biznesowych czyni wszystko płynniejszym dla Ciebie, Twojego personelu i Twoich klientów. Kiedy rachunek, przypomnienie o płatności lub powiadomienie o wpłacie są scentralizowane w jednym miejscu i odbywają się automatycznie, Twoja lista rzeczy do zrobienia kurczy się i pozwala Ci skupić się na ważniejszych rzeczach.

Niezależnie od tego, czy jesteś już dość zaawansowany technologicznie, czy jesteś naprawdę przywiązany do swojego budżetu papierowego i systemów plików, możesz skorzystać z aktualizacji swojego procesu. Kiedy pracujesz z konsultantem, nie będziesz musiał spędzać godzin na samodzielnym dochodzeniu do tego, jak wszystko działa. Otrzymasz prawdziwą osobę, która przyjdzie i zobaczy, jak prowadzisz biznes. Następnie będziesz mógł zobaczyć propozycję, jak Twoja firma będzie działać ze wszystkimi korzyściami SharePointa. Praca z konsultantem nie jest wskaźnikiem porażki; raczej pokazuje, że cenisz swój biznes na tyle, aby dokonać zmian, które będą korzystne, jak dobrze działa, aby jak najlepiej wspierać swoich klientów.

5. Skorzystaj z pomocy przy konserwacji

Po dokonaniu skoku do w pełni zautomatyzowanego procesu biznesowego, nie chcesz zostać pozostawiony na lodzie. Posiadanie dobrych relacji z zaufanym konsultantem będzie oznaczać, że będziesz miał ciągłe wsparcie również po uruchomieniu produktu. Będziesz miał dostęp do danych i metryk, które pokazują, jak dobrze wszystko działa. Kiedy masz pytania, będziesz miał wsparcie kogoś, kto ma intymną wiedzę o tym, jak wszystko działa.

Automatyzacja wszystkiego jest świetna, o ile działa. Współpracuj z zespołem, który rozumie oprogramowanie i może utrzymać wszystko w ruchu. Funkcjonalność jest niezbędna do utrzymania skuteczności nowych procesów cyfrowych.

Wyobraź sobie, że cała papierkowa robota w Twojej firmie jest dobrze zorganizowana, łatwo dostępna i aktualna. Nie musisz pamiętać o sprawdzaniu niezapłaconych rachunków, ponieważ automatyczne przypomnienia są wysyłane do momentu dokonania wpłaty. Twoi pracownicy zawsze mają dostęp do kopii formularzy, których potrzebują, a klienci mogą podpisać i wysłać je cyfrowo, dzięki czemu można dostać się do pracy, robiąc to, co kochasz szybciej. Jest zasługa trzymać się planu, który pracował dobrze przez długi czas, ale ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy dokonywanie pewnych zmian pomoże Ci zrobić dobrą pracę jeszcze lepiej.

Top