• 15 lipca 2024

W ciągu ostatnich kilku lat, innowacje przestrzeni co-workingowych przyniosły wiele zmian na scenie biznesowej na całym świecie. Są one świetną okazją dla młodych, aspirujących przedsiębiorców i właścicieli firm, aby zebrać się, pracować nad swoim pomysłem, współpracować, a wszystko to za najniższą możliwą cenę.

Przestrzenie coworkingowe są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą założyć własną firmę, ale nie stać ich na wynajęcie lokalu wraz z wyposażeniem i kosztami mediów. W rezultacie przyciągnęły one wiele osób, zwłaszcza młodych mężczyzn i kobiet z odległych miejsc, którzy chcieli mieć biuro, ale nie mogli sobie na nie pozwolić.

Zmiana przestrzeni co-workingowych

Coraz więcej przestrzeni co-workingowych pojawiało się w różnych miejscach w Europie i na świecie. Położone blisko małych wiosek, a jednocześnie niedaleko centrów miast, były w stanie pomóc tak wielu ludziom wejść na rynek pracy. Jednak, jak w przypadku każdej innowacji na rynku pracy, nadszedł czas, kiedy tradycyjna przestrzeń co-workingowa przestała wystarczać.

Proste rzeczy, takie jak darmowe przekąski, nie są już innowacyjnym pomysłem. To już raczej tradycja, której wszyscy oczekują. Przestrzenie co-workingowe potrzebują czegoś więcej, aby upewnić się, że współpracownicy będą im "wierni" poprzez unowocześnianie swoich usług i oferowanie czegoś więcej.

Nadszedł czas na więcej innowacji w przestrzeniach co-workingowych i zawsze jest kilka rzeczy, które właściciele przestrzeni co-workingowych mogą zrobić, aby zwiększyć liczbę osób korzystających z ich biur. Oto niektóre z najbardziej innowacyjnych pomysłów na nowoczesne przestrzenie co-workingowe.

Przestrzenie szyte na miarę dla konkretnych pracowników

Przed założeniem własnej przestrzeni co-workingowej, spróbuj zadać sobie pytanie, jaka jest Twoja grupa docelowa? Na początku odpowiedź będzie wydawać się prosta. Każdy potencjalny przyszły przedsiębiorca lub właściciel firmy może być Twoją grupą docelową. Jednak z biegiem czasu zauważysz, że pojawiają się pewne prawidłowości.

W zależności od obszaru, w którym znajduje się przestrzeń co-workingowa, zauważysz, że istnieje grupa docelowa, która jest większa od innych. Na przykład, jeśli Twoja przestrzeń co-workingowa znajduje się w pobliżu miejsc turystycznych, wielu profesjonalistów z branży turystycznej może chcieć z niej korzystać.

Jednocześnie, jeśli Twoja przestrzeń znajduje się w pobliżu dużego miasta, charakteryzującego się innowacyjnością i technologią, zauważysz, że korzysta z niej wielu inżynierów i programistów. Dobrym pomysłem będzie spersonalizowanie przestrzeni co-workingowej tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby przemówić do kluczowych grup demograficznych.

Dostosowane plany cenowe

Podobnie jak w przypadku przestrzeni, również ceny są bardzo ważne. Być może najważniejsza w całym procesie. Ludzie chcą wiedzieć, że będą mogli pracować tyle, ile chcą i zawsze będą chcieli robić to w najtańszy możliwy sposób.

Oczywiście, zawsze są te standardowe pakiety, z których współpracownik może wybierać. Ale spersonalizowanie cen, nawet bardziej, jest bardzo innowacyjnym pomysłem. Możesz stworzyć małe pakiety dla różnych sytuacji. Na przykład podróżnik, który będzie chciał skorzystać z Twojej przestrzeni na kilka dni podczas wakacji lub będzie chciał przeprowadzić spotkanie w ostatniej chwili, może skorzystać z pakietu cenowego dla podróżnych. Jest to świetny sposób na dotarcie do większej liczby klientów i budowanie marki Twojej przestrzeni co-workingowej jako miejsca innowacyjnych rozwiązań.

Wirtualna rzeczywistość w przestrzeniach co-workingowych

Większość osób myśląc o wirtualnej rzeczywistości ma na myśli gry lub animacje 3D. Wirtualna rzeczywistość kojarzy się z zabawą. Czymś nowym, do czego nie każdy ma dostęp. Czymś, co daje dostęp do zupełnie nowych doświadczeń.

W dzisiejszych czasach wiele przestrzeni co-workingowych wykorzystuje wirtualną rzeczywistość jako sposób na usprawnienie i uproszczenie procesu pracy. Na przykład, wielu współpracowników nie znajduje się w tej samej przestrzeni fizycznej, co utrudnia sprawę.

Dzięki wykorzystaniu VR i awatara reprezentującego każdego współpracownika, przestrzenie co-workingowe mogą dać dużo lepsze poczucie miejsca pracy i sprawić, że interakcje będą przyjemne i łatwe. Najważniejsze jest to, że tego rodzaju sprzęt może być ekspansywny, ale z pewnością jest to sprzęt, którego każda przestrzeń co-workingowa będzie potrzebować w przyszłości. To odróżnia nowoczesne i innowacyjne przestrzenie od starych, tradycyjnych i jest to z pewnością świetny sposób na budowanie marki.

Podsumowanie

W chwili obecnej przestrzenie co-workingowe są nadal w fazie tworzenia. Wiele pomysłów jest rzucanych na stół. I wciąż jest wiele miejsca na ulepszenia. Musisz poświęcić trochę czasu, aby przyjrzeć się swojej przestrzeni co-workingowej. Gdzie jest ona zlokalizowana? Jaka jest Twoja kluczowa grupa docelowa? Czy Twój budżet może pokryć innowacyjny, nowy sprzęt? Wszystkie te rzeczy będą rozwiązaniem wielu wyzwań dla przestrzeni co-workingowych.

Pamiętaj, że takie miejsce to miejsce, gdzie ludzie chcą iść do pracy i znaleźć środowisko, które będzie inne, innowacyjne i zainspiruje ich do pracy nad swoimi pomysłami i współpracy z innymi ludźmi. Załóż swoją przestrzeń coworkingową już dziś!

Top