• 31 maja 2024

Jeśli rozejrzymy się wokół i zobaczymy, jak kobiety radzą sobie w każdej dziedzinie, zauważymy, że są silniejsze niż kiedykolwiek. Wcześniej nie widzieliśmy, by kobiety pojawiały się w każdej dziedzinie i pracowały według tych samych protokołów, co mężczyźni. Milenialsi to najdoskonalsza wersja kobiet, które dbają o to, by być całkowicie niezależne i radzić sobie ze wszystkim na własną rękę. Kilka lat temu pojawiły się stwierdzenia, że przyszłość należy do kobiet, a teraz widzimy, jak bardzo było to prawdziwe. Kobiety w wieku 20 i 30 lat robią wszystko, co jest potrzebne, aby walczyć o swoje prawa i byt.

Milenialsi zadbali o to, by stanąć po stronie mężczyzn i rzucili światło na feminizm, który był potrzebny od dawna. Nie tylko upomniały się o swoje prawa, ale także szukały sposobów, by wspierać inne dziewczyny. Są przebojowe w każdej dziedzinie, od ugruntowanych karier po wychowanie silniejszego pokolenia. Te magiczne kobiety dbają o to, by nie szukać pomocy u nikogo i stają się wystarczająco silne, by odgrywać znaczącą rolę w społeczeństwie. Po tym, jak przejmują władzę nad światem, nie ma wątpliwości, że kobiety milenialsów są przyszłością i możemy oczekiwać od nich wszystkiego. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiej wersji kobiet, które rozwijają się i wychodzą poza tradycyjne normy. Wszystkie te kobiety, które mają 20 i 30 lat, są wersją o 180 stopni kobiet, które dorastały w latach 70. Są nieustępliwe, nieustraszone i niepokorne w swoich działaniach i słowach. Posiadając niezależność finansową, nie są już uważane za ciężar, w przeciwieństwie do poprzednich pokoleń, ale stają się żywicielami swoich gospodarstw domowych i są uważane za najbardziej niezależne pokolenie w historii.

Planowanie finansowe dla kobiet w wieku milenijnym

W przeszłości kobiety nie mogły mieć własnej karty kredytowej ani konta bankowego, ale teraz, z każdym mijającym dniem, sytuacja zmienia się na lepsze. Każda zmiana zachodząca wokół ułatwia kobietom rozwój. Biorąc pod uwagę cały ten postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich kilku dekad, widać wyraźnie, że kobiety w wieku milenijnym cieszą się wszystkimi możliwościami, jakie są im dane, i wykorzystują każdą z nich w najlepszy możliwy sposób. Liczba kobiet wśród absolwentów przerosła liczbę mężczyzn, a na rynku pracy są one uważane za równie kompetentne. Wraz ze wszystkimi innymi zmianami zachodzącymi wokół, zmieniła się także skłonność kobiet do wczesnego zawierania małżeństw. Są one bardziej skoncentrowane na rozwijaniu swojej kariery zawodowej, niż na ustatkowaniu się i preferowaniu roli żony trofeum. Dzięki karierze i ambicjom zmieniły dynamikę finansową swojego życia i nie czekają na czyjeś pozwolenie lub potwierdzenie, by podejmować za nie decyzje lub zapewnić im utrzymanie.

Niedawno przeprowadzono ankietę wśród młodych kobiet w wieku 19-28 lat na temat ich celów i ambicji. 45% kobiet stwierdziło, że są o wiele bardziej zmotywowane do osiągania wyznaczonych celów milowych, jeśli są one związane z finansami i mogą mieć pozytywny wpływ na ich życie. Orientacja na cele jest kluczem, który prowadzi do stabilnego i lepszego zarządzania finansami. Ta droga jest powolna, ale na tyle stopniowa, że może przynieść ogromne efekty. Zauważono również, że kobiety z pokolenia millenialsów są lepsze w zakresie budżetowania, inwestowania i zarządzania finansami. Ich umiejętności są o wiele lepsze niż ich rówieśników płci męskiej. Są niezwykle pewne siebie i podejmują mądre decyzje, aby właściwie wykorzystać pieniądze i prawa, które zostały im przyznane.

Miej jasno określone cele

Minęły już czasy, gdy kobiety wstydziły się rozmawiać o sprawach finansowych z członkami rodziny lub rodzicami. Teraz wnoszą znaczący wkład w każdą dyskusję i proponują rozwiązania, które wnoszą wartość dodaną do życia ich samych i ich bliskich. Nie tylko troszczą się o to, by więcej zarabiać, ale są też na tyle rozważne, by sprawdzać, jaką kwotę chcą wydać na rzeczy z nimi związane. Schwab-Pomerantz radzi, by ludzie starali się żyć poniżej swoich możliwości zarobkowych, niezależnie od tego, czy są kobietami czy mężczyznami. Życie w ten sposób pomoże spojrzeć na pieniądze w kategoriach kompromisu i pozwoli zaoszczędzić wystarczająco dużo na cele długoterminowe.

Praca na rzecz podróży finansowej

Chantel Bonneau stwierdziła: "Finanse są podobne do fitnessu. Osiągnięcie idealnej formy nie dzieje się z dnia na dzień. Jest to proces, który wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Chodzi też o umiar". Mówiąc to, wszyscy możemy zrozumieć, że wszystko wymaga własnego czasu, aby wywołać efekt. Kobiety w wieku milenijnym mają niezliczone możliwości i okazje do działania, a także moralne, finansowe i edukacyjne wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół. Każda dziewczyna w wieku 20 i 30 lat z trudem znajduje wokół siebie ludzi, którzy powstrzymują ją przed postępem.

Mając całe to wsparcie, ważne jest, aby przejąć władzę i całkowitą odpowiedzialność, aby uczynić swoją podróż skuteczną i pracować nad nią z pełnym poświęceniem. Znajdź sposoby na zwiększenie swoich dochodów - jeśli masz smykałkę do interesów , zajmij się przedsiębiorczością, jeśli lepiej czujesz się w świecie korporacji, wybierz pracę, która pasuje do Twojej osobowości i daje Ci możliwość rozwoju osobistego. Wraz ze zmieniającą się dynamiką pracy, jeśli zdasz sobie sprawę, że nie ma możliwości rozwoju zawodowego po osiągnięciu pewnego punktu, zdecyduj się na zmianę i poszukaj lepszego stanowiska i pakietu wynagrodzenia. Nie gnieć w miejscu, które nie docenia Twoich umiejętności i stanowi raczej przeszkodę w Twojej podróży.

Zwiększanie oszczędności

"Schowaj trochę gotówki". To jest coś, co można od czasu do czasu słyszysz od większości doradców finansowych i jest to klucz do każdego procesu. Oszczędzanie jest niezwykle ważne, a ludzie, którzy nie przestrzegają tej zasady, zawsze cierpią na dłuższą metę. Zawsze utrzymuj fundusze awaryjne, które pomogą Ci być na w razie niesprzyjających okoliczności. Zawsze pracuj zgodnie z budżetem i staraj się mieć na koncie oszczędnościowym wystarczającą ilość pieniędzy na najbliższe sześć miesięcy.

Jeśli zdarzy się jakakolwiek wpadka, wystarczy na przeżycie przez następne sześć miesięcy. Pracując przez całe życie , nigdy nie zapominaj o sytuacjach, w których nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zawsze należy mieć coś na zapas, co zapewni zrównoważone życie. 20 procent kwoty, którą dostajesz do domu z pensji, powinno być zawsze odkładane na konto oszczędnościowe. Trzymaj się tego, co jest Ci potrzebne, zamiast wydawać pieniądze na każdą inną rzecz, która Cię fascynuje.

Nieustannie się ucz

Obecnie ludzie mają do czynienia z najbardziej niepewną strukturą ekonomiczną, a poprzednie metody zarabiania już się nie sprawdzają. Wraz ze zmieniającą się dynamiką społeczną i ekonomiczną, ludzie powinni wierzyć, że nauka łączy się z zarabianiem. Nie przestawaj pracować nad sobą, zdobywaj certyfikaty, dyplomy, stopnie naukowe, ucz się nowych umiejętności, ponieważ zmiany zachodzą wszędzie i powinieneś być wystarczająco inteligentny i utalentowany, aby dopasować się do tego, co dzieje się wokół. Wszystkie te kobiety, które usilnie starają się osiągnąć swoje cele materialne, takie jak wymarzona praca, posiadanie domu, lepszy plan emerytalny itp. muszą na to zapracować w wieku 20 i 30 lat, aby to wszystko osiągnąć. Ponieważ wskaźnik recesji rośnie wraz z upływem czasu, kobiety w wieku milenijnym muszą posiadać solidny zestaw umiejętności, który zapewni im obiecującą przyszłość, a spokój psychiczny jest towarem o dużej wartości dodanej.

Zacznij od małych rzeczy, ale zachowaj dywersyfikację

Rozpoczynając karierę, możesz nie od razu dostać wymarzoną pracę, ale to nie powinno Cię ograniczać w dążeniu do celu i ciężkiej pracy. Należy mieć w głowie jasny obraz tego, co chce się osiągnąć i jak sobie z tym poradzić. Podejmuj skromne, ale znaczące kroki i ucz się jak najwięcej na tym etapie, nigdy nie trzymaj się kurczowo określonego zakresu obowiązków.

Nieustannie staraj się zdobywać jak najwięcej wiedzy Nieustannie staraj się zdobywać jak najwięcej wiedzy i wiedzieć o rzeczach, które dzieją się wokół Ciebie. Po wspięciu się na drabinie korporacyjnej, powinieneś mieć pojęcie, czego oczekuje się od osoby pracującej na danym szczeblu.

Zawsze inwestuj

Podczas planowania finansowego nie można pominąć jednej istotnej rzeczy, a mianowicie inwestowania. Jest to klucz do zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości oraz podniesienia pewności siebie i morale. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczająco dużo środków na inwestycje, możesz zaplanować coś wspólnie z osobą, której możesz zaufać w sprawach finansowych. Istnieje wiele platform i zasobów, na których można inwestować.

Milenialsi mają możliwość skorzystania z bezpiecznych i długoterminowych planów inwestycyjnych, które mogą zmienić ich życiowe decyzje i pomóc im zmierzać ku lepszej i bezpiecznej przyszłości. Przed przystąpieniem do inwestowania warto skontaktować się z kilkoma doradcami, aby uzyskać lepszy obraz sytuacji i szczegółowe informacje, zanim zdecydujemy się na plan, który nam odpowiada. Jeśli chodzi o przyszły styl życia, decyzje te mają wpływ na całe życie. Te kroki uchronią Cię przed trudnościami finansowymi i zapewnią bezpieczeństwo w przypadku problemów zdrowotnych lub finansowych. Nawet zaczynając od 10 do 20 dolarów, można osiągnąć efekt.

Kobiety w wieku milenijnym powinny skorzystać z tej możliwości rozwoju finansowego i mądrze pracować, aby żyć tak, jak zawsze idealizowały, wykonując przemyślane ruchy. Od dłuższego czasu trwa proces wzmacniania pozycji kobiet i jest to doskonały moment, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Nie musisz na nikim polegać i sama możesz osiągnąć szczyty. Myśl mądrze i pracuj mądrze, ucząc się na własnych błędach, to dopiero początek, a przed Tobą całe płótno życia do pomalowania z wolnością.


Bio autora:

Laura Garbers jest pisarką, która potrafi tworzyć obrazy za pomocą swoich słów. Zajmuje się pisaniem od wielu lat jej mocną stroną jest pisanie życiorysów i jest znaną pisarką na stronie CraftResumes, gdzie tworzy darmowe przykłady życiorysów, z których mogą korzystać wszyscy poszukujący pracy. Pisarka za dnia Pisarka za dnia i czytelniczka nocą, która napisała niezliczoną ilość postów gościnnych. Swoją pasję realizuje w każdej sytuacji.

Top