• 15 lipca 2024

Polska firma przejmuje Giełdową firmę Wielton. Czekają ją testy nowych konstrukcji, jakie zostały przygotowane w centrum badawczo-rozwojowym. Prototypy były możliwe do przygotowania właśnie dzięki temu, że posiadała nowe centrum to umożliwiające.

To nowe stanowisko badawcze, jakie posiada firma, jest bardzo wyjątkowe, dlatego też możliwy jest pełen rozwój. Osiągnięcia firmy w tym zakresie są niesamowite i można zacząć je wykorzystywać. Wpływa to bezpośrednio na fakt, że nowe rozwiązania są ulepszone, a to, jak zachowa się pojazd, który waży wiele ton, będzie można łatwiej przewidzieć.

Wspomniane centrum miało szansę powstać dzięki temu, że projekt wsparła Unia Europejska. Firma postarała się o dofinansowanie w ramach działalności badawczo-rozwojowej i uzyskała wsparcie finansowe od Funduszy Europejskich.

Miejsca pracy

Na rynku naczep polska firma jest jednym z największych producentów. Jej oferta jest znakomita. To wszystko wpływa na fakt, że ma bardzo konkurencyjne produkty. Jak wiadomo, jeśli naczepa jest lżejsza, to łatwiej jest zapakować na nią więcej produktów.

Wiele firm prowadzi działania w celu „odchudzenia” konstrukcji. Ale oczywiście w tym wszystkim muszą pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Właśnie dzięki temu konieczne jest wsparcie centrum badawczego, bo to właśnie w tym miejscu można uzyskać informacje, czy dany projekt się sprawdzi, a tym samym, czy bezpieczeństwo będzie zachowane. Polska firma otrzymała wsparcie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a stąd pochodzą takie projekty, które cechują się innowacyjnością i pozwalają wykonywać profesjonalne działania badawcze.

innowacja

Projekty z UE

Ta duża inwestycja finansowa, jaka dotyczy firmy Wielton, sprawi, że firma w niedługim czasie zacznie się rozwijać na rynkach zagranicznych. Zainteresowanie jej produktami jest coraz większe, a przez to, że oferta została udoskonalona, wymagający klienci będą mogli być jeszcze bardziej zadowoleni ze świadczonych przez firmę usług.

Działania rozwojowe firmy, a także środki z UE pozwalają na ustawienie firmy jako wzoru dla innych. Takie formy działania sprawiają, że będzie można pozyskać także nowe środki na działalność. Firma zakłada ekspansję na rynki zachodnie.

Top