• 15 lipca 2024

Escape roomy to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi, zacieśnienie więzi, dobrą zabawę i interakcję w sytuacjach, do których zazwyczaj nie mamy dostępu. Nie są one zupełnie nowym rekreacyjnym sposobem spędzania czasu. W rzeczywistości, w niektórych krajach, są one już od ponad dziesięciu lat.

Przypadek Grecji

W Grecji escape roomy zostały wprowadzone na początku dekady 2010 roku, ale popularność zdobyły dopiero w połowie dekady. Ateny i Saloniki były pierwszymi miastami, które je wprowadziły, działając jako beta test dla publiczności.

Zauważyliśmy powolny wzrost zainteresowania w mniejszych miastach. Jednakże, jako idea, wydają się one należeć do większych miast. W związku z tym szybko zauważyliśmy mały spadek. Tak było do czasu, gdy pierwsze escape roomy zaczęły wykorzystywać koncepcje jako sposób na promowanie współpracy między pracownikami.

Promowanie współpracy

Racjonalne jest założenie, że kiedy coś, co promuje współpracę, jak escape room, zyskuje popularność, jego zalety będą wykorzystywane do większej ilości celów. Wiele firm zaczęło używać escape roomów jako sposobu na promowanie współpracy między pracownikami w różnych działach.

Na początku te firmy, zazwyczaj większe przedsiębiorstwa, działały jako studium przypadku, a wyniki wydają się obiecujące. Wiele mniejszych firm w dużych miastach zaczęło rezerwować czas w escape roomach jako sposób na promowanie współpracy i wzmocnienie ducha swoich pracowników.

Escape roomy i firmy

W ciągu ostatnich kilku lat w Grecji escape roomy są tworzone właśnie w tym celu. Aby zainteresować firmy i pomóc pracownikom w budowaniu ducha współpracy. I pomysł ten staje się coraz bardziej atrakcyjny.

Teraz firmy tworzą wewnętrzne, jednorazowe escape roomy jako ćwiczenie dla pracowników. Statystyki wykazały, że duch współpracy wzrasta wśród pracowników, którzy są często łączeni w pary.

Wzmacnianie przedsiębiorczości

Wielu właścicieli firm w Grecji uważa, że escape roomy to świetny sposób na zwiększenie efektów pracy swoich pracowników. Grecja wciąż wychodzi z kryzysu finansowego i w takich momentach współpraca wydaje się być ulicą jednokierunkową.

Unia Europejska wspiera każdą formę innowacji w biznesie, a korzystanie z escape roomów jest z pewnością jedną z nich. Poprzez projekty finansowane przez UE, takie jak ER-SE, rozwiązuje problemy takie jak bezrobocie wśród młodzieży, brak ducha przedsiębiorczości oraz brak współpracy między pracownikami.

Możesz dowiedzieć się więcej o projekcie odwiedzając jego oficjalną stronę internetową. Rezultaty projektu są dostępne za darmo dla każdego aspirującego przedsiębiorcy, właściciela firmy i młodej osoby, która próbuje zbudować swoją karierę. Rozwijanie umiejętności miękkich, takich jak umiejętność współpracy, jest ważne na dzisiejszym rynku pracy.

Top