• 15 lipca 2024

Posiadanie silnej kultury miejsca pracy w swojej firmie jest koniecznością. W rzeczywistości, jeśli Twoja firma ma zdalnych pracowników, nadal ważne jest, aby ustanowić kulturę miejsca pracy z nimi. Ale jak firma może zapewnić zdrową kulturę miejsca pracy dla wszystkich, w tym pracowników zdalnych?

W dzisiejszym poradniku ustalimy, co następuje:

Dlaczego posiadanie kultury miejsca pracy jest ważne
Co jest uważane za dobrą kulturę miejsca pracy dla pracowników zdalnych,
Sposoby na stworzenie wspaniałej kultury pracy dla wszystkichDlaczego kultura miejsca pracy ma znaczenie

Wierzcie lub nie, ale posiadanie zdrowej kultury pracy może przynieść wiele korzyści. Oto tylko niektóre z nich:

Pomaga pracownikom zdalnym pozostać w kontakcie

Żaden pracownik zdalny nie zasługuje na to, aby być pominiętym. Ale dzięki dzisiejszej technologii, łatwiej jest ludziom utrzymywać kontakt ze wszystkimi bez względu na to, gdzie się znajdują. To właśnie tutaj kultura zdalnego miejsca pracy może się rozwijać.

Promuje ogólne zaangażowanie pracowników i utrzymanie ich w firmie

Sekret utrzymania zadowolenia pracowników zdalnych? Upewnienie się, że mają oni wszystko, czego potrzebują, aby czuć się komfortowo w swojej pracy. To pozwala na ogólne zaangażowanie pracowników i utrzymanie ich w firmie.

Pomaga rekrutować lepszych kandydatów

Potrzebujesz odpowiednich ludzi do pracy w Twojej firmie? Silna kultura pracy może pomóc to osiągnąć. Kiedy zatrudnisz odpowiednich ludzi do pracy zdalnej, najprawdopodobniej zobaczysz, jak kultywuje się zdrowa kultura pracy.

Co sprawia, że kultura miejsca pracy jest dobra w pracy zdalnej?

Choć wiele rzeczy może przyczynić się do stworzenia dobrej kultury pracy, są takie, które przeważają nad innymi. Po pierwsze, kultura w miejscu pracy nie zawsze jest tworzona celowo. Zamiast tego, kultura jest często rozwijana, kiedy ludzie pracują obok siebie.

Co więc składa się na dobrą kulturę miejsca pracy dla Twoich pracowników zdalnych? Poniższe aspekty opowiadają o dobrej kulturze miejsca pracy dla pracowników zdalnych:

Jasne oczekiwania

Po pierwsze, ważne jest, aby mieć oczekiwania, które pracownicy zdalni powinni znać i przestrzegać. Tworząc oczekiwania, zadaj sobie następujące pytania:

  • Jak chcesz, aby pracownicy zdalni zgłaszali się do pracy każdego dnia?
  • Jakich rodzajów komunikacji chcesz, aby pracownicy zdalni używali?
  • Jakiego rodzaju informacje zwrotne będą mile widziane?
  • Jakiego rodzaju obowiązków oczekuje się od każdego w Twojej firmie?

Doskonałe narzędzia komunikacji

Jak już wspomniano, trzeba będzie pomyśleć o komunikacji

. Innymi słowy, jakich rodzajów komunikacji oczekujesz od swoich pracowników zdalnych?

Po pierwsze, zastanów się nad typami urządzeń, z których powinien korzystać Twój zdalny personel. Załóżmy, że Twój zdalny personel posiada któreś z poniższych urządzeń:

  • Komputery
  • Smartfony
  • Tablety, itp.

Następnie pomyśl o rodzajach technologii i aplikacji, które są dostępne na rynku. Na przykład, jeśli pracownicy zdalni muszą pobrać aplikację komunikacyjną, aby uczestniczyć np. w spotkaniach firmowych, to muszą mieć do tego odpowiednie urządzenie, prawda? Ale co jeśli niektórzy pracownicy zdalni nie mają dostępu do potrzebnego urządzenia?

Przejrzystość w komunikacji

Tak jak formy komunikacji muszą być obfite, tak samo powinna być przejrzystość. Bycie transparentnym w miejscu pracy to sposób, w jaki budujesz zaufanie do swojej firmy. Tutaj tworzysz otwarty ekosystem komunikacyjny.

Integracyjność

W dzisiejszych czasach inkluzja jest poważnym tematem w normach społecznych, w tym w zdalnym miejscu pracy. Dlatego ważne jest, aby firmy przyjmowały każdego i wszystkich, którzy chcą dla nich pracować. Bez względu na rasę, bez względu na orientację seksualną i bez względu na tożsamość płciową, w zdalnym miejscu pracy powinno być dużo miejsca dla każdego.

Wskazówki dotyczące tworzenia silnego zdalnego miejsca pracy

Teraz czas dowiedzieć się, jak możesz stworzyć bastion dobrobytu wśród swoich zdalnych pracowników. Oto 3 wskazówki, które pomogą Ci to zrobić:

1. Zdefiniuj kulturę pracy zdalnej

Aby stworzyć skuteczną kulturę zdalną

, musisz ją najpierw zdefiniować. Zadaj sobie te pytania:
  • Jak chcesz, aby Twoi pracownicy zdalni się komunikowali?
  • Jak wyglądają podstawowe wartości Twojej firmy?
  • W jaki sposób oczekujesz, że Twoi pracownicy zdalni będą pracować (w domu, hybrydowo?)?

2. Ustanów solidne zasady pracy zdalnej

Czym jest kultura zdalnego miejsca pracy bez zasad? W tym przypadku ważne jest, aby stworzyć zestaw "zasad pracy" dla swojego zdalnego personelu. Dzięki temu pracownicy zdalni będą znali oczekiwania firmy i wiedzieli, jak mogą je spełnić.

3. Przeprowadzaj regularne sesje informacyjne

Twoi pracownicy zdalni zasługują na to, aby ich opinie zostały wysłuchane. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać regularne sesje informacyjne z pracownikami zdalnymi. Pytaj swoich pracowników zdalnych o to, jak sobie radzą, i pytaj ich, jak firma może się poprawić.

Podsumowanie

Ostatecznie, posiadanie silnej kultury pracy jest ważne dla Twoich pracowników zdalnych. Dlatego ważne jest, aby zapewnić tę silną kulturę poprzez przestrzeganie tego szybkiego, ale istotnego przewodnika.


Bio autora

Eula Skiles jest pisarką w Homework writing service i Research papers UK. Jest również pisarką współpracującą z różnymi publikacjami internetowymi. Jako autorka treści, pisze artykuły o cyfrowych strategiach marketingowych i przedsiębiorczości.

Top